Η ΑΕΚ κατάφερε να προκριθεί στα πλέι οφ του Champions League με επικό τρόπο, ισοφαρίζοντας σε 2-2 (2-1 το πρώτο ματς) τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ στο φινάλε.

Μέχρι το 92ο λεπτό του αγώνα η ΑΕΚ ήταν πίσω στο σκορ με 2-0 και αποκλεισμένη από τη συνέχεια. Όμως, με ανατροπή που ανάγεται στη σφαίρα του… εξωπραγματικού, ισοφάρισε 2-2 και πήρε την πρόκριση καθώς στο πρώτο ματς είχε επικρατήσει 2-1. Ο Αραούχο στο 92΄ και ο Ντομαγκόι Βίντα στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων υπέγραψαν τη μεγάλη ανατροπή. Η Ντιναμό είχε «αγγίξει» την πρόκριση με τέρματα των Σούταλο (45+1΄), Λιούμπιτσιτς (65΄).<p>Πηγή: <a target=“_blank“ href=“https://www.iefimerida.gr“>iefimerida.gr</a> – <a target=“_blank“ href=“https://www.iefimerida.gr/spor/aek-ntinamo-zagkremp-2-2-epiki-prokrisi-sta-plei-toy-champions-league“>ΑΕΚ-Ντιναμό Ζάγκρεμπ 2-2: Επική πρόκριση στα πλέι οφ του Champions League στο φινάλε, για τον Μιχάλη! [βίντεο] – iefimerida.gr</a></p>